Víte, že téměř každý kožní problém je výsledkem onemocnění nebo nedostatku vitamínů? Můžete si tak vlasy protírat drahými olejíčky, tělo mazat hydratačními krémy, na obličej nanášet nejrůznější preparáty proti akné, a stejně se nedočkáte zlepšení. Proč? Protože problém vychází z vnitřního stavu.

Vždy hledejte nejdříve problém ve svých střevech. Téměř každé střevní onemocnění nebo intolerance se projeví na vaši kůži. Intolerance laktózy vás obdaruje červenými fleky na tváři. Intolerance lepku vám způsobí ostrou suchou kůži na loktech a kolenou. Zkrátka každý negativní proces ve střevech se může
přenést do kožní formy.

masáž dlaně
Akné můžete zmírnit léčivými přípravky , pokud je problém trvalý, musíte se podívat hlouběji.

Afty v ústní dutině jsou velmi nepříjemné. Mohou být příznakem zánětu, či infekce dásní, mandlí, zubů atd.

Nehty na nohou vám žloutnou a odlupují se? Nejspíše se jedná o plíseň. Zbavit se ji není nikterak složité, ale může být signálem daleko rozsáhlejší choroby (například cukrovky)

Dělají se vám různě po těle malé nikterak zajímavé pupínky, které ale bolí a nechtějí zmizet? Mějte se na pozoru! Může se jednat o molusky. Vysoce infekční kožní choroba, přenáší se nejčastěji v dětském kolektivu a hlavně ve vodě. Moluska se natírá speciálním roztokem, nebo ji můžete nechat seškrábnout speciální lžičkou na chirurgii.
odpočinek dívky

Bolí vás rty? Jsou nateklé, zarudlé, vysušené nebo plné aft? Jedná se nejspíše o zánět rtů, který je příznakem virové nebo infekční choroby.

Nechejte si udělat kompletní krevní obraz. Podstupte gastroskopické vyšetření. Popřípadě si nechejte vyšetřit i stolici. Až při úplném vyloučení všech nemocí a nedostatku vitamínů zamiřte ke kožní lékařce.

Znaménka

Jakékoli změny vašich znamének je nutné ihned řešit s kožním lékařem! Může se jednat o rakovinu kůže. Tím vás nechceme vyplašit, ale je nutné být ve střehu a hlavně jednat v čas!